Zawody organizowane przez ZSS

Dzięki Zespołowi Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu nasze miasto stało się podkarpacką stolicą Olimpiad Specjalnych. Co roku młodzi sportowcy z całego województwa rywalizują w Turnieju Tenisa Stołowego oraz w Mityngu Trójboju Siłowego.

Tenis w Tarnobrzegu odbył się już po raz czwarty i wzięło w nim udział 12 placówek szkolnictwa specjalnego, zaś w zawodach siłowych 4 placówki. W imprezie uczestniczyło około stu pięćdziesięciu zawodników. Wszyscy sportowcy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, zaś organizatorzy pochwały od uczestników, trenerów i kibiców za perfekcyjną organizację tak wspaniałej imprezy. Turnieje te pokazały, jak wielką wolę walki mają zawodnicy niepełnosprawni a zdrowa rywalizacja i współzawodnictwo pozwoliły na wzmocnienie ich poczucia własnej wartości i przynależności do grupy.

Relacja video: 

Zespół Szkół Specjalnych jest również organizatorem Podkarpackiego Mityngu Kolarskiego Olimpiad Specjalnych organizowanego w Tarnobrzegu. W imprezie uczestniczyło siedem sekcji Olimpiad Specjalnych z Podkarpacia oraz jedna sekcja z Sandomierza – około 50-ciu zawodników. Wstępem do biegów głównych były eliminacje przeprowadzone przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Tarnobrzega, który przygotował dla naszych sportowców specjalne „miasteczko ruchu drogowego”. Wyścig główny to około 1200 metrów trasy wiodącej przez centrum miasta. Zmagania sportowe i zacięta rywalizacja stanowiły dla uczestników niepełnosprawnych znakomitą formę terapii i integracji z lokalna społecznością.

Paweł  Gołąbek

 

(C) 2007 - 2021 Zespół Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl | Polityka cookies