Jak każda poprzednia tak i tegoroczna akcja charytatywna "Choinka życzeń" obfitowała w hojnych ofiarodawców. Tradycyjnie w jej ramach odbyła się kwesta sianka, bal charytatywny oraz licytacja symbolicznego drzewka. Gościem specjalnym finału VI edycji "Choinki życzeń" był Andrzej Piaseczny. Uczestniczył w tym przedsięwzięciu już po raz drugi, odwiedzając ZSS cztery lata wcześniej. Jego tegoroczne wystąpienie w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji obejrzało prawie dwa tysiące widzów. Podczas koncertu odbyły się licytacje wielu cennych przedmiotów oraz loteria fantowa.

Koncert gwiazdy poprzedziły występy studia Tańca i Ruchu Fram, uczniów Zespołu Szkół Społecznych nr 2 im. Małego Księcia w Tarnobrzegu, podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu oraz chóru Dzikowianie pod wodzą Pana Pawła Gosposia - pomysłodawcy akcji.

Słowa Andrzeja Piasecznego "Pomagać to dzielić się sobą" stały się mottem tegorocznego spotkania świątecznego i z pewnością mogą być dewizą, jaką należy się kierować każdego dnia. "Nie oddzielajmy się barierą i murem od tych, którzy posiadają w sobie niedoskonałość (...)" - apelował podczas finałowego koncertu, zachęcając do pomocy wszystkich, którzy jeszcze się wahają. Podkreślał wielokrotnie istotę pomagania, wskazując jednocześnie na wyjątkowy charakter pomocy  tym właśnie "mniej doskonałym": "Więź nawiązana z takimi osobami nigdy nie mija" - zapewnił i potwierdził swoim przykładem artysta.

 

(C) 2007 - 2022 Zespół Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl | Polityka cookies