Dnia 5 listopada 2008r. nasza ESKa zorganizowała turniej VIII Podkarpacki Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad specjalnych na hali OSiR w Tarnobrzegu.
Przybyły drużyny z całego Podkarpacia. Każda drużyna zdobyła trofeum i wspaniale się bawiła. Ważnym wydarzeniem dla naszych sportowców była możliwość zagrania "meczu" z naszymi mistrzyniami w tenisie stołowym VIII Podkarpacki Turniej Tenisa Stołowego 5.11.08

Uczniowski Klub Sportowy ESKa

Założony w 2004 r. przy ZSS w Tarnobrzegu, przez rodziców i nauczycieli obejmuje swą działalnością wszystkich uczniów szkoły, którzy zainteresowani są szeroko rozumianą kulturą fizyczną.

Organizuje całoroczny cykl treningów i zawodów sportowych. Zapewnia im to ciągły rozwój sprawności fizycznej, daje możliwość demonstrowania odwagi doświadczania radości i dzielenia się nagrodami, umiejętnościami i przyjaźnią z rodzinami, innymi zawodnikami i społecznością lokalną.

Na zajęciach uczniowie podnoszą swoją ogólną sprawność fizyczną, doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową. Prowadzone są zajęcia z lekkoatletyki, piłki nożnej,koszykówki, tenisa stołowego, unihokeja, badmintona, oraz gry i zabawy ogólnorozwojowe. Uczniowie podnoszą poziom wytrzymałości biegowej i szybkości. Na zajęciach z piłki nożnej doskonalą technikę gry i współpracę między zawodnikami na boisku. Rozgrywają mecze kontrolne z uczniami z innych szkół i ośrodków. Dwa razy w tygodniu uczniowie biorą udział w zajęciach na basenie, gdzie zdobywają podstawowe umiejętności pływackie.

Nasze sukcesy

Nasi uczniowie biorą udział w zawodach sportowych organizowanych na terenie miasta, województwa jak również w zawodach ogólnopolskich.

- 2005r. uczestniczyliśmy jako reprezentacja Podkarpacia w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Olsztynie gdzie zajęliśmy V miejsce
- 2006r. braliśmy udział w Letnich Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Warszawie gdzie nasi uczniowie zdobyli dwa złote, srebrny i brązowy medal w lekkoatletyce.
- 2007r. zdobyliśmy złoty medal na Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Koninie.